Antipasti nebo-li předkrmy jsou upravené zeleniny, olivy, mořské produkty tak, aby byly určené přímo k jídlu. Je také umění je správně ochutit, což je v italské a francouzské kuchyni je dáno dlouholetou praxí.

Grilovaný chřest (italská gastronomie)

Kdybyste zkoušeli jíst samotný chřest, asi by Vám nic chuťově neřekl. Ale upravený - grilovaný - se stává výborným doplňkem nebo součástí zeleninových jídel.

Pečené olivy (italská gastronomie)

Upravené olivy v této formě jsou chuťově odlišné. Připomínají ve šťávě švestky. Opět pochoutka především jako doplněk.

Krevety a račí ocásky v česnekovo-bylinkové olejové omáčce (francouzská gastronomie)

BIO-krevety jsou z nejkrásnějších míst na světě: z Ekvádoru a Indonésie, chovatelé přijímají výjimečná opatření, používají vlastní krmiva, aby dosáhli skvělého výsledku. Tím mohou zajistit, aby byly zaručeny ekologické zásady pěstování. Chov se také vyznačuje speciálním zásobování vodou: v blízkosti pobřeží je využito kanálu, mořská voda je vlévána do přírodních bazénů, kde krevety krmí jen tím, co objeví - najdou. Obě speciality jsou výborné lahůdky. Tady je přesně ukázka výrobku, kdy zákazník snědl šílené zmražené krevety - račí ocásky a tím získal odpor k takovému jídlu. Připouštím, že mořské plody jsou originální čerstvé, ale také velmi dobré pouze v této úpravě. Kdo tedy nemá "záklopku" na krevety či račí ocásky a ochutná, tak žasne. Obě speciality se dají takto jíst přímo s bílým pečivem, v salátech nebo s těstovinami.