Olivový olej má své stupně kvality.

  1. Olio d´oliva extra Virginie - přírodní olivový olej extra panenský olej z prvního lisování, nejlepší kvalita.
  2. Olio d´oliva Virginie - přírodní olej, olej z druhého a třetího lisování, stále ještě dobrá kvalita.
  3. Olio d´oliva - olivový olej (také čistý olivový olej), smíchaný z přírodního a rafinovaného oleje.
  4. Olio di sansa d´oliva - olivový olej z výlisků, většinou výlučně ze zbytků výlisků, získavá se pomocí rozpouštědel

Z italské firmy nabízíme oleje: olivový, arašídový, palmový, ochucené vidinové oleje a balsamikový ocet. Během dvou měsíců přidáme kukuřičný a také slunečnicový olej. Výhodou těchto výrobků je vysoká kvalita - bio produkt, schválený normou v Itálii a také cenová relace daná mým přímým dovozem z Itálie.  Olivový olej Každá oblast má své tradice, vlastní metody, proto se bude vždy olivový olej v chuti. Výroba oleje vyžaduje svědomitost a zkušenost. Olej z mírnějších klimatických pásem ležící u moře, mají chuť jemnou, měkkou, zakulacenou. Obráceněv kopcovitých krajích je olej kořenný, ovocný s lehce hořkou příchutí. Tak například toskánské oleje více chutnají po koření, sicilské jsou ostré a silné. Kvalita oleje je dána podle obsahu kyselin, u extra Virginie oleje nesmí překročit 1 procento.

Krétský olej ELIES extra virgine

Tento olej nově stáčíme do plastové lahve, popřípadě si můžete přinést lahev vlastní. Je to olej jemné chuti, velmi dobré kvality.

Oleificio LLI Ruata SpA "Pokles GOLD" působí na trhu už přes tři generace, produkují celou řadu jedlých rostlinných olejů. Extra panenský olivový olej a olivový olej s vybranými bioprodukty, jsou nejcennějšími produkty z lisovny oleje. Chloubou Oleificio F.lli Ruata je kontrola kvality ve všech fázích výroby. Všechny výrobky jsou v souladu s novými předpisy EU. Záruka spolehlivosti a kvality produktu společně s rychlou a efektivní službou jsou základem pro výrobu, aby byly splněny současné požadavky trhu a potřeby zákazníků, kteří vyžadují zajištění kvality.

Ochucené oleje jsou výborným doplňkem v kuchyni:

  • Příchuť citronu: zeleninové saláty, ryby, rizoto, k marinování drůbeže, výborné na carpaccio (specialita z hovězího masa)
  • Česnek: těstovina, luštěniny, pečené brambory, pizza
  • Basilico: všechny druhy masa, toasty, mozarella
  • Tartuffo (lanýž): výborné do smažených vajíček
  • Oregano: grilování
  • Pomeranč: zeleninové saláty

Aceto Balsamico - Balsamikový ocet

Kdo už měl možnost ochutnat nebo použít v kuchyni pravý "aceto balsamico tradizinale", dá mi za pravdu, že jeho dokonalé harmonie nasládlých a navinulých lehce kořenitých tónů představují v podobě několika kapek pro maso, rybu a sýr plnost a oživení v chuti. Pro tento druh octa je potřeba odrůda Trebbiano z Modeny nebo z provincie Reggiano Emilia. Mošt se prohřeje a tak dlouho se koncentruje, až je z něj červenohnědý sirup. Tato hroznová šťáva se smíchá se starým vinným octem, aby se rozběhlo kvašení. Trvá asi tři roky, než ukončí své kvašení – alkoholické a přeměna na ocet. Kdo si myslí, že je už zralé, tak je v omylu, čím starší tím lepší, většinou se starší smíchává s mladším určitým poměrem. Na naší prodejně prodáváme 7letý, je krásně voňavý, tmavý a kořenitý.  Pravý aceto balsamico se pozná hlavně podle názvu, musí být označen „Aceto balsamico tradizionale di Modena“ nebo"Aceto balsamico tradizionale di Regino Emilia". Schválně zvýrazňuji přívlastek tradizionale, který musí být v označení. Využití v kuchyni je velké, maso, ryby, speciality jako carpaccio (vyzrálé a ochucené hovězí maso), rajčatové omáčky (Salsa). Doporučuji jako důležitou součást ingrediencí v kuchyni.

Balsamikový krém

Po delší době jsem zjistil, že u nás lidé neznají Balsamikový krém. Pojem Balsamikum vnímají a spojují jen s balsamikovým octem, ten je ovšem do salátu velmi štiplavý. Jsou různé typy balsamikových krémů, ale tento je více karamelový a příjemně sladký. Mezi zákazníky získává velmi na oblibě.

Balsamikový krém se používá hlavně na saláty, ale také na různé dezerty, tzn. dělají se i ochucené s fíky, lesní směsí, třešní a jiné.